img

Dieta a zakwaszenie organizmu

O tym, że organizm jest zakwaszony świadczyć może zła praca układu trawiennego. Napady wilczego głodu czy ochota na słodycze to znak, że z naszym organizmem coś jest nie tak i istnieje zaburzenie pracy układu sercowo – naczyniowego.

Skutkować to może nawracającymi zawrotami głowy i migrenami. Organizm staje się przez to mniej wydolny. Zaczynają się pojawiać problemy z pokonaniem krótkich dystansów, nie jesteśmy w stanie radzić sobie ze stresem. U wielu osób znacząco obniża się libido. Pośród charakterystycznych objawów należy między innymi wymienić wydatny brzuch i mniejszą elastyczność skóry czy opuchliznę pod oczami. Sztywność ciała czy skłonność do odkładania się tkanki tłuszczowej. Za zakwaszenie naszego organizmu odpowiadać będzie w głównej mierze niewłaściwa dieta.

Nadmiar niektórych produktów będzie naruszał równowagę kwasowo – zasadową i tym samym będziemy narażeni na nieprzyjemne symptomy. Jedzenie zbyt dużej ilości jajek, serów czy wędlin. Jeśli sięgamy po produkty zbożowe również będzie trzeba dbać o to, by robić to z umiarem., unikać należy kawy, herbaty i alkoholu. Te produkty, które zostały wymienione będzie można zastąpić sobie przez kaszę jaglaną, gryczaną oraz mlekiem czy migdałami. W diecie oczywiście w dużej ilości powinny znajdować się także warzywa.

Można oczekiwać, że doskonale wpływa będą na nas takie warzywa jak cukinia, bakłażan, szpinak, brokuły, buraki czy też marchew. Jeśli chodzi o owoce najcenniejsze będą kiwi, banany, arbuzy i wszystkie rodzaje cytrusów. Można sięgać również po maliny i truskawki. Jeśli zmienimy tryb życia, dietę można oczekiwać, że te przykre dolegliwości uda się skutecznie pokonać. Należy podkreślić, że to wszystko co wiąże się z zakwaszeniem może być mocno zróżnicowane. W wielu przypadkach o zakwaszeniu świadczyć będą poważne choroby, które mogą między innymi dotyczyć nerek, trzustki, żołądka czy wątroby.

Właśnie z tego powodu detoksykacja organizmu musi być prowadzona w racjonalny sposób i konieczna będzie konsultacja z lekarzem, w przypadku jakichś wątpliwości, które mogą się pojawić lekarz ma możliwość skierowania nas na odpowiednie badania, co ma duże znaczenie.

Dowiedz się więcej o skutecznym odkwaszaniu: http://prodeacid.pl/odkwaszanie

Piotr

Redakcja eksit.pl

Zobacz również