img

Właściwości chlorofilu

Chlorofil to zielony barwnik, który zawarty jest w roślinach i ma wielkie znaczenie dla naszego organizmu. Mimo tego u nas jeszcze jest niedoceniany, a jest to związek pokrewny do hemoglobiny.

Zasadniczą różnicą jest to, że w chlorofilu mamy jon magnezu natomiast w naszej hemoglobinie będzie to jon żelaza. Hemoglobina powoduje czerwone zabarwienie krwi. Pokarmy, w których jest dużo chlorofilu tak jak soki, wyciągi czy suplementy z zielonych roślin mają doskonały wpływ na nasz organizm, ponieważ usuwają z organizmu związku toksyczne, oczyszczają krew i zapobiegają problemom wątroby, nerek czy zaburzeń trawiennych.

Odżywki z chlorofilem (http://www.duochlorofil.pl/) mają działanie ochronne w przypadku niektórych chorób, szczególnie gdy chodzi o dzieci, młodzież czy rekonwalescentów. Chlorofil poprawiać będzie obraz krwi i łagodzi problemy z nadmiarem cukru we krwi, poprawia laktację u kobiet karmiących. Może także chronić w trakcie przeziębień, koi ból gardła, zmniejsza ilość wydzieli kataralnych. Jak wynika z prowadzonych w USA badań chlorofil będzie przyspieszał bliznowacenie uszkodzonej skóry, lecz także narastanie nowej tkanki skórnej, nawet na bardziej rozległych ubytkach. Zielone napoje zwiększać będą w jakieś mierze wydolność organizmu, mają działanie zasadotwórcze, pobudzają pracę systemu immunologicznego.

W krajach, które leżą na północy i występuje u ludzi zła pigmentacja sok z jęczmienia będzie ochroną naskórka przed promieniami słonecznymi. Dodatkowo warto także pamiętać o tym, że kolor zielony będzie służył do wyciszenia i poprawy nastroju. Warto zadać więc sobie nieco trudu i przygotowywać sobie zielone napoje. Będzie można łączyć je z sokami z innych warzyw i owoców co może skutecznie poprawiać ich smak. Regularne picie takich soków będzie ułatwiało nam przejście przez okres jesienny i zimowy. Chlorofil może działać wzmacniająco i przyspieszająco na przemianę materii. Dodatkowo w połączeniu z żelazem będzie nas chronił przed anemią.

Doraźnie efekty w leczeniu przynosi również, gdy chodzi o brak witaminy B12. Ciało oczyszczone będzie sprawniejsze, dobrze będzie trawić i przyswajać, a właściciel jest pełen wigoru i energii. Jeśli mamy oczyszczony organizm nie musimy się obawiać, że słabość czy choroba będą się w naszym organizmie pojawiać.

Piotr

Redakcja eksit.pl

Zobacz również