img

Zdrowa skóra, piękny wygląd

Każdy człowiek chce wyglądać atrakcyjnie i czuć się doskonale. Chcąc osiągnąć pożądane efekty stosujemy różne suplementy i diety, jednak efekty nie zawsze okazują się zadowalające.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazuje się chlorofil, który znaleźć można przede wszystkim w roślinach zielonych.

Korzystny wpływ na organizm wykazuje także chlorofilina, która skutecznie niweluje stany zapalne i wzrost bakterii odpowiedzialnych za powstawanie ran.

Dzięki chlorofilinie można skutecznie zmniejszyć ból oraz czas gojenia się ran, korzystne efekty przynosi także w leczeniu trądziku, zakładając, że są to zmiany o lekkim lub średnim natężeniu.

Maści z zawartością chlorofilu wykazują działanie znacznie lepsze niż inne leki, efekty można zauważyć praktycznie już po trzech tygodniach.

Godne uwagi są także właściwości przeciwwirusowe chlorofilu, dzięki czemu za pomocą preparatów z chlorofilem można zatrzymać rozwój stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej lub narządów intymnych, które zostały zainfekowane przez wirus opryszczki.

Właściwości chlorofilu

Chlorofil zawiera także znaczne ilości magnezu, który pozwala obniżyć napięcie, zrelaksować się, a także wzmocnić mięśnie i kości.

Warto wiedzieć, że aż połowa magnezu, który znajduje się w organizmie jest gromadzone w kościach, pozostała część zostaje natomiast rozmieszczona w komórkach, tkankach i narządach.

Zalecana dawka magnezu dla kobiet to 320 mg dziennie, a dla mężczyzn 420 mg.

Regulacja ciśnienia krwi i masy ciała

Chlorofil korzystnie wpływa także na pracę serca, ponadto umożliwia utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Chlorofil jest polecany także osobom cierpiącym na żylaki, gdyż chlorofil korzystnie wpływa na walkę z chorobami układu naczyniowego.

Zielone warzywa dostarczają także znaczne ilości witaminy K, która odpowiada za prawidłowe krzepnięcie – niedobory witaminy K przyczyniają się do zaburzeń krzepliwości oraz nadmierne krwawienie, dlatego też osoby, które unikają spożywania warzyw powinny wprowadzić suplementację chlorofilem.

Jak wykazują badania, chlorofil korzystnie wpływa także metabolizm, a tym samym pozwala na skuteczną walkę z nadmiarem kilogramów.

Chlorofil można znaleźć w zielonych warzywach liściastych, dostępne są także suplementy z chlorofilem w postaci tabletek, maści, sprayów oraz płynów.

Martyna

Redakcja eksit.pl

Zobacz również